Ostatnie wiadomości:
Jak najchętniej płacimy za bilety na koncerty?

Zapewne dla wielu z nas wybór kanału online jako tego przez który kupimy bilety na koncerty lub festiwale nie jest oczywistym. Ciągle media straszą o oszustwach, kradzieżach numerów kart kredytowych czy też o nierzetelnych pośrednikach. Jednak aby w przyszłości potencjalni klienci sklepów sprzedających bilety na imprezy online mogli wybrać najpewniejsze i bezpieczniejsze drogi zakupu biletów - przedstawiamy wyniki naszych badań statystycznych.

Sprawdziliśmy - na żywym organizmie - naszym serwisie klub.fm, w którym codziennie sprzedajemy bilety nowym kientom - w jaki sposób Polacy najchętniej płacą za bilety kupione w Internecie. Na klub.fm sprzedano już bilety w wartości ponad 80.000 złotych.

Powszechne są stereotypy o niewygodnym przesyłaniu pieniędzy pocztą, drogich przelewach bankowych itp. W rzeczywistości sprawa sprowadza się do kilku najpopularniejszych metod zapłaty za zakupione bilety i karnety na koncert lub festiwal.

Najczęściej wybieraną możliwością zapłaty za bilety jest zdecydowanie przedpłata (przelew) zajmując aż 70% z całości. Na drugim miejscu znajdują się płatności kartą Visacard - 16%. Zadziwiająco niski jest procentowy udział osób korzystających z płatności DOTPAY z 6%. Dalej za najczęściej wybieranymi opcjami płatności za bilety są Euro/Mastercard, oraz Mastercard.

Najczęściej korzystamy z przelewów. Liderami w produktach finansowych są:
- bezpłatne konta do zakupów online - mBank ze swoim eKontem,
- karty kredytowe Visa - Citi.

Wkrótce opiszemy jak klienci najchętniej odbierają zakupione bilety na koncerty, festiwale, kabarety i przedstawienia teatralne.

Powiązane tematycznie


Marcin Kowalik |