Ostatnie wiadomości:
O pułapkach Social Media Marketingu dla PRESS

W lipcowym numerze miesięcznika PRESS poproszono agencję Zieltraffic o komentarz do dobrych i złych praktyk w Social Media Marketing. Istotę problemów starałem się oddać w krótkim komentarzu:

Standardowym problemem który obserwuję bardzo często jest ignorowanie inteligencji użytkowników social media zgromadzonych wokół danej marki. Instytucja czy firma, pojawia się w mediach społecznościowych, co już jest sukcesem samym w sobie. W bólach rodzi się strategia mówiąca co dalej komunikować.

Jeżeli już nawet koncepcja jest dostosowana do realiów i mechanizmów social media i nie jest sztywnym komunikatem prasowym, zapomina się że odbiorcy komunikatu też mają głos. Usuwanie komentarzy czy odpowiedzi nasycone negatywnymi emocjami to niestety nadal częste zdarzenia.

Z drugiej strony widzę problem “zachłyśnięcia się” marketingiem w social media. W tym przypadku 99% komunikatów danego brandu to próba sprzedania na siłę produktu, a nie budowania “miłości” do marki i zaangażowania użytkowników. Spróbujmy patrzeć na ten kanał bardziej perspektywicznie. Nasi Fani będą wtedy bardziej lojalni.

Są też jednak dobre akcje i przykłady. Na case study godny naśladowania w polskiej branży finansowej jednak nadal czekamy…

Więcej czytaj na blogu firmowym Zieltraffic - Sem O Poranku.

Powiązane tematycznie


Marcin Kowalik |