Ostatnie wiadomości:
Ile wart jest Twój bank w Internecie? Czyli cała prawda o reklamie instytucji finansowych w sieci.

5go listopada mieliśmy przyjemność bycia częścią bardzo potrzebnej w Polsce inicjatywy - IAB Forum 2009. Z perspektywy osoby która po raz drugi już była uczestnikiem Forum - wydarzenie to rośnie w siłę zarówno jeżeli chodzi o jakość jak i rozmiar.

Poza naszym punktem wystawienniczym przy którym można było spotkać marketerów poważniejszych instytucji finansowych i ubezpieczeniowych otrzymaliśmy możliwość wystąpienia i przedstawienia naszych doświadczeń z ubiegłego roku.

Jeżeli chcesz otrzymać całą prezentację e-mailem - zostań naszym Fanem na Facebooku

Po gwałtownych burzach mózgów w biurze zdecydowaliśmy się pokazać to co potrafimy najlepiej - kampanie w Google których celem jest zdobywanie klientów na produkty finansowe. Nie obyło się bez kontrowersji, dla wielu przedstawicieli naszej konkurencji znalazły się też gorzkie do przełknięcia pigułki prawdy.

Do najważniejszych zagadnień i wniosków tej prezentacji moim zdaniem należy zaliczyć:

- jak dzielimy banki - podział instytucji finansowych i jego wpływ na wycenę usługi pozyskania sprzedaży,

- o co chodzi z tym brandem - czyli jak zbudować sytuację Win - Win w relacji Agencja - Bank,

- ile kto wydaje / powinien wydawać na SEM,

- ceny clicków / leadów w przyszłości w Polsce,

- godne naśladowania przykłady marketingu w social media.

prezentacja_iab_forum_2009_zieltraffic_jak_dzielimy_banki

Była też co najmniej jedna dobra wiadomość dla tych którzy dopiero planują wsiąść do pociągu Google w kierunku Wysoka Sprzedaż. Mam tu na myśli informację o badaniach Prof. Bernda Skiery z Uniwerstytetu we Frankfurcie, który empirycznie dowiódł że bezpośrednie podwojenie budżetu w Google nie przełoży się na dwukrotne zwiększenie sprzedaży.

prezentacja_iab_forum_2009_budzet_google

Jako dowód na to że tematy przez nas wybrane były interesujące wystarczą mi ciekawe pytania Publiczności po prezentacji i wiele zapytań drogą emailową.

Podejrzewam że dla wielu kontrowersją, lub jak wspominałem po prostu bolesną prawdą mogła być informacja o tym że kampanie Google rozliczane za click nie stosowane są “na zachodzie” już prawie w ogóle…

prezentacja_iab_forum_2009_performance_marketing

Jeżeli chcesz otrzymać całą prezentację e-mailem - zostań naszym Fanem na Facebooku

Powiązane tematycznie


Marcin Kowalik |